Prowadzący warsztaty

KARINA ADAMCZAK - KASPRZAK
Tancerka, pedagog, choreograf. I solistka Polskiego Teatru Tańca, z którym jest związana od roku 1993. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest pedagogiem tańca współczesnego i jazzowego w poznańskiej szkole baletowej. Jest również pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego.

 

ANDRZEJ ADAMCZAK
Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu i pedagogikę baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Warszawie. Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze Szczecińskiej.W roku 2001 związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie obecnie jest I solistą. Jest również pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego.

 

AGATA AMBROZIŃSKA - RACHUTA
Ukończyła Łódzką Szkołę Baletową. W roku 1993 rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca, następnie tańczyła w balecie Teatru Wielkiego w Poznaniu i Teatrze DNA w Szczecinie. Od roku 2001 ponownie w Polskim Teatrze Tańca. Obecnie jest jego solistką i pedagogiem.

 

 

ARTUR BIEŃKOWSKI
Wielbiciel sztuki performansu. Doświadczenie taneczne zdobywał podczas wielu warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą m.in. w Argentynie, gdzie uczestniczył w warsztatach tanga prowadzonych przez Victora Danelunca oraz w Paryżu, gdzie uczęszczał do Centre Des Arts Vivants. W sezonie 2010/2011 rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca.

 

ALEKSANDRA BORYS
Ukończyła CODARTS/ Rotterdam Dance Academy w Holandii oraz Państwową Szkołę Baletową w Łodzi. Współpracowała m.in. z Aitaną Cordero Vico, Ugo Dehaesem, Lią Haraki, Joanną Leśnierowską, Marysią Stokłosą, Martenem Spangbergiem i Mimosą Moize. Była stypendystką sympozjum IMPACT12 w PACT w Essen; programu DanceWeb 2011 w ramach ImPulsTanz Festival w Wiedniu; europejskiego programu dla młodych choreografów Tour d`Europe des Chorégraphes; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

HALINA CHMIELARZ
W 1992 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi , Wydział Aktorski (rok śp.Jana Machulskiego). W swojej pracy łączy klasyczne, tradycyjne wykształcenie aktorskie z umiejętnościami kształtowanymi na drodze nieustannej, własnej ścieżki edukacji, podczas staży i warsztatów w wielu najnowocześniejszych teatrach eksperymentalnych i autorskich.

  

JOANNA CZAJKOWSKA
Tancerka, choreograf, pedagog tańca; członek Sekcji Tańca i Baletu ZASP, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Wielokrotna laureatka Stypendium dla Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego. Wcześniej związana z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca. Jako choreograf i niezależny twórca debiutowała w 1997 roku, a w 1998 rozpoczęła artystyczną współpracę z Jackiem Krawczykiem, co stało się początkiem istnienia Sopockiego Teatru Tańca

 

AGNIESZKA DOLATA
Kulturoznawca, muzyk, rytmik, instruktor tańca osób niewidomych i słabowidzących, choreograf. Założycielka i pedagog Dziecięcych Zespołów Pieśni i Tańca `Mali Gnieźnianie` oraz `Modraki`. Jako pedagog i choreograf tańca towarzyskiego i ludowego, współpracuje z ośrodkami i placówkami oświaty

 

RAFAŁ DZIEMIDOK
Tańczył z Dada von Bzdulow (Gdańsk), Gdańskim Teatrem Tańca, Compagnie Yvette Bozsik (Budapeszt). Od 1997 roku pracuje niezależnie. Laureat konkursów choreograficznych w Kaliszu (1999 za Odlot-Przylot) i Warszawie (2000, za Serce Spawarki).

 

 

ALEKSANDRA DZIUROSZ
Polska tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Teatru Tańca. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu (1999), Pedagogiki Baletu (Akademia Muzyczna w Warszawie, 2003) oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca w Akademii Muzycznej w Warszawie (2007). W 2009 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie uzyskała tytuł doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej: rytmika i taniec.

 

AGNIESZKA FERTAŁA
Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu i pedagogikę tańca w Akademii Muzycznej w Warszawie. Od uzyskania dyplomu szkoły baletowej w 2001 roku pracuje w Polskim Teatrze Tańca, obecnie jest jego solistką.Prowadzi kursy w ramach Otwartych Zajęć i Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Współpracuje jako pedagog z poznańską Szkołą Baletową.

 

KAROLINA GARBACIK
Choreograf, tancerka, pedagog tańca i animatorka wydarzeń tanecznych tanecznych. Jedna z głównych postaci ii twórców środowiska tanecznego w Białymstoku.Twórca i choreograf najbardziej utytułowanych zespołów tańca współczesnego w Białymstoku – Teatru Tańca Projekt i Grupy Przejściowej.

 

 

ANNA GODOWSKA
tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, współzałożycielka Teatru Bretoncaffe. Ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny tańca współczesnego zorganizowany przez Centrum Animacji Kultury w Warszawie (1996). W latach 1995-1997 była solistką Kieleckiego Teatru Tańca. W następnych latach tworzyła prace solowe i uczestniczyła w międzynarodowych projektach.

 

PRZEMYSŁAW GRZĄDZIELA (TEATR PINEZKA)
Teatr Pinezka Przemysława Grządzieli powstał w 1980 roku w Gdańsku. W zeszłym roku obchodził 25-lecie i z tej okazji otrzymał nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Gdańska. Przemysław Grządziela po Gdańskiej Szkole Baletowej przez 17 lat pracował zawodowo jako solista baletu m.in.w Operze Bydgoskiej, Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu pod dyrekcją Conrada Drzewieckiego, a następnie Ewy Wycichowskiej

 

ANNA HARACZ
Tancerka, współzałożycielka i kierownik artystyczny teatru KINO VARIATINO ( Zał. 1998r.). Twórca niezależny. Uzyskała tytuł „zawodowego tancerza” przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich w Warszawie. Nauczycielka jogi wg metody Iyengara w stopniu Introductoty II oraz Vinyasa Krama Jogi. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec.URSZULA BERNAT - JAŁOCHA
Na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją pedagoga baletu. W roku 2008/2009 kontynuowała naukę w Scottish School of Contemporary Dance, gdzie uzyskała tytuł Bachelor of Art, a następnie brała udział w programie apprentice dancer w Scottish Dance Theatre. Urszula Bernat prowadziła szereg warsztatów jako nauczyciel barre au sol

 

WITOLD JUREWICZ
Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, ruchmistrz, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi ( kierunek: choreografia ), PPSKAK w Kaliszu i kursów instruktorskich w całym kraju. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Założyciel, dyrektor artystyczny, choreograf i reżyser Teatru Tańca ALTER ( od 1985r ).

 

KAYA KOŁODZIEJCZYK
Tancerka i choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz szkoły tańca współczesnego P.A.R.T.S. w Brukseli oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main (MA). W latach 2004-2009 była tancerką renomowanego zespołu Rosas Anny Teresy de Keersmaeker. Obecnie działa jako artystka niezależna.

 

ANNA KRYSIAK
ancerka i pedagożka tańca, absolwentka poznańskiej szkoły baletowej. Wśród jej zagranicznych nauczycieli byli m.in. Timothy Lamford i Charles Malik. Laureatka nagrody Karola Szymanowskiego za „niezwykłe dokonania artystyczne” (2000). Tancerka Śląskiego Teatru Tańca od początku istnienia zespołu (rok 1992) do roku 2004.

 

MACIEJ KUŹMIŃSKI
Jest artystą tańca młodego pokolenia działającym w kraju oraz za granicą od 2007 roku. Występował między innymi dla twórców takich jak Nigel Charnock (Anglia), Liz King i Rose Breuss (Austria), jako solista dla Polskiego Teatru Tańca w "Minus 2" Ohada Naharina (Izrael) czy w "Alexanderplatz" Pauliny Wycichowskiej.

 

KORNELIA LECH
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Finalistka XVI Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego w Gdańsku. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła m.in. na stażu techniki Jose Limona organizowanym przez Ambasadę Amerykańską i Limon Institute z Nowego Yorku oraz na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu.

 

KACPER LIPIŃSKI
Tancerz, grafik, projektant, fotograf. Urodzony w 1979 roku w Poznaniu, z którym związany jest do dziś. Na początku trenował sztuki walki i pracował jako ich instruktor. Swój kontakt z tańcem rozpoczął natomiast od 2-letniego instruktorskiego kursu z dziedziny tańca współczesnego, ukończonego dyplomem w 2003 roku.

 

 

DARIUSZ LEWANDOWSKI
Reżyser, scenarzysta i choreograf spektakli teatralnych, widowisk artystycznych, festiwali, koncertów oraz produkcji telewizyjnych. Autor i producent licznych projektów artystycznych. Specjalista w dziedzinie inscenizacji teatru muzycznego, teatru tańca oraz ruchu scenicznego. Choreograf tańca współczesnego. Pedagog autorskich programów warsztatowych „teatru ruchu”.
PAWEŁ MALICKI
Jest absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na kierunku taniec współczesny. Od maja 2006 – adept, a od 2009, po uzyskaniu dyplomu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu - tancerz Polskiego Teatru Tańca. 

 

 

PAWEŁ MATYASIK
Pedagog, tancerz, choreograf, animator kultury. Były tancerz i pedagog w Polskim Teatrze Tańca pod kierownictwem Ewy Wycichowskiej w Poznaniu oraz Gdańskim Teatrze Tańca pod kierownictwem Melisy Monteros i Wojciecha Mochnieja w Gdańsku. Obecnie jako twórca niezależny mieszka i tworzy w Zielonej Górze.

 

IWONA OLSZOWSKA
Tancerka, choreografka, pedagog związana z Krakowem. Jedna z najważniejszych postaci polskiego tańca po 1989 roku. Wybitna pedagog. Rozpoczęła swoją karierę w latach osiemdziesiątych w studenckim teatrze tańca „Kontrast”. Współzałożycielka - wraz z Martą Pietruszką - Eksperymentalnego Studia Tańca EST, powstałego w 1987.

 

jANUSZ ORLIK
Po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach choreografów takich jak Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 r. jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania).

 

GRZEGORZ PAŃTAK
Tancerz - solista Kieleckiego Teatru Tańca, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, choreograf. Współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu (ekstern) oraz AWF w Katowicach. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza systematycznie u pedagogów paryskich szkół tańca. 

 

ANNA PIOTROWSKA
Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, fundator i prezes zarządu Fundacji Rozwoju Tańca (www.eferte.pl), założycielka teatru tańca „mufmi” w Warszawie (dawniej Teatr Tańca „Dystans”, 1995). Zdobyła dyplom artysty – tancerza, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich i honorowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorką ponad sześćdziesięciu choreografii.

 

BARBARA PRĄDZYŃSKA
Absolwentka Filologii Polskiej i Teatrologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1995 aktorka TEATRU BIURO PODRÓŻY – współtworząca spektakle grane na festiwalach całego świata. Stażystka DEREVO - LABORATORIUM i projektów SOW Teatru DEREVO. Współpracująca z licznymi grupami i artystami w Polsce, Europie i Ameryce Łacińskiej.

 

BARTŁOMIEJ RAŹNIKIEWICZ
Zanim rozpoczął naukę w Łódzkiej Szkole Baletowej, swoją taneczną pasję rozwijał zespołach ludowych i tańca towarzyskiego. W roku 1996 odbył letni staż w Teatrze Borysa Ejfmana w St. Petersburgu. Wielokrotnie brał udział w warsztatach tanecznych, m.in. w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu

 

ANNA SĄSIADEK
Od 7 roku życia zaczęła trenować gimnastykę artystyczną. Naukę w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku rozpoczęła w 1990 roku. Rok później na VII Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku zdobyła II miejsce. W następnych latach zdobyła I miejsce i Grand Prix. W 1991 roku była uczestniczką Międzynarodowego Konkursu Baletowego Prix de Lausanne.

 

KATARZYNA SITARZ
tancerka, performerka, choreografka, instruktorka. Nieustannie poszukujedoświadczeń fizyczno­wokalnych. Urodzona w Szczecinie, w 1985 r., gdzie od wczesnych lat rozpoczęła edukację muzyczną oraz taneczną i artystyczną w Państwowym Ognisku Baletowym. Równie wcześnie związała się z zespołem Opery na Zamku, biorąc czynny udział w poszczególnych projektach z repertuaru, w latach 1995 ­- 2002

 

IZABELA SOKOŁOWSKA
absolwentka Ogólnokształcącej Szkoly Baletowej w Gdańsku (1994-2003). Laureatka wielu nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą m.in. jedynego w historii Polski złotego medalu na XX Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Warnie w roku 2002 , wielokrotnie nagradzana na Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku lata 1999 , 2001 , 2003.

 

DANIEL STRYJECKI
Solista Polskiego Teatru Tańca, z którym jest związany od 1998 roku. Dyplomowany tancerz i absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Wielokrotny uczestnik Warsztatów DanceWeb w Wiedniu. Jest pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu. W 2009 roku debiutował jako choreograf w Atelier Polskiego Teatru Tańca spektaklem DSM-IV 301.81.

 

RAFAŁ URBACKI
Choreograf, reżyser, performer, ur. w 1984 r. na Górnym Śląsku. Dzieciństwo spędził w Gliwicach. Studiował reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Edukację ruchową rozpoczął w 2005 r. jako tancerz na wózku w Teatrze Tańca „Kierunek” w Bytomiu.


IWONA WOJNICKA
Artystka niezależna. Analityk ruchu© o specjalności taniec i performance. Autorka i dramaturg szeregu projektów scenicznych oraz autorskich projektów artystycznych w dziedzinie tańca teatralnego. Eseistka oraz autorka tekstów o tańcu i analizie ruchu. Miłośniczka sztuki współczesnej. Kobieta. Studentka Fortbildung Basic in Laban/Bartenieff Bewegungsstudien w Eurolab w Berlinie do uzyskania Certyfikatu Analityka Ruchu©.

 

KAROLINA WYRWAŁ
Absolwentka Northern School of Contemporary Dance ze specjalizacją Movement Studies. Uczestniczyła w programie Dancer Development w Laban Centre w Londynie oraz Hofesh Shechter Company Residency w Leeds. Współpracowała z niemieckimi teatrami - Thikwa Theater (produkcja Oh mein Gott, wir hatten so viel Spaß!) oraz Tanztheater Global. W latach 2008-2012 była tancerką Polskiego Teatru Tańca

  

MAŁGORZATA WALAS - ANTIONIELLO
Aktorka, reżyser, plastyczka. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia o charakterze arteterapeutycznym i artystycznym. Od 10 lat prowadzi zajęcia arteterapii w Centrum Profilaktyki Społecznej SEDNO

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2013. Copyright 5 Zmysłów - eMOTION    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive